Architektura i nowoczesne budownictwo – Analiza zrównoważonego rozwoju: krytyka pojawia się w dyskursach akademickich i zawodowych

Juan Luis Martínez Nahuel Według George Baird z Architectural Record, rośnie sceptycyzm w kwestii zrównoważonego rozwoju.
Historycy architektury, teoretycy, praktykujący architekci, a nawet prawnicy budowlani i menedżerowie ds.
Ryzyka ostrzegają projektantów przed zagrożeniami związanymi z ekologią.
ambicja.
Zrównoważony rozwój przybiera wiele postaci.
Od recyklingu i ponownego wykorzystywania materiałów po nowe innowacje technologiczne, zielony design.
może być pokorny: pozyskiwanie naturalnych i biernych rozwiązań potrzeb energetycznych; i może to być ekstrawaganckie: używanie dostosowanych i ulepszonych komputerowo systemów, które wykrywają warunki środowiskowe i reagują odpowiednio na potrzeby budynku.
Prawnik budowlany z Chicago i dyrektor grupy Alberti, Ujjval Vyas, wystąpili na wspólnej konferencji z Instytutem Architektury Kolumbii Brytyjskiej i Królewskim Instytutem Architektury w Vancouver w sprawie trendu zrównoważonego rozwoju w architekturze.
Wspomniał o zwiększonym ryzyku roszczeń z tytułu odpowiedzialności cywilnej, które wynikają z faktu, że architekci wysuwają roszczenia dotyczące ekologiczności swoich projektów poza własną specjalistyczną wiedzę.
Zasadniczo krytyka, do której odnosi się Baird, wiąże się z koniecznością bardziej rygorystycznego podejścia do zrównoważonej architektury, tak aby rzeczywiste wykonanie budynków spełniało oczekiwania architektów i klientów.
Dzięki uprzejmości Stanisława Młyńskiego Baird nazywa to końcem początkowej fazy zrównoważonego rozwoju architektury.
Omawia trzy ważne sposoby, w jakie musimy podwoić nasze przyszłe wysiłki: po pierwsze, aby zapewnić pomyślne spełnienie technicznych ambicji środowiskowych dla naszych budynków; po drugie, aby być bardziej rygorystycznym w odniesieniu do naszych prognoz wydajności.
szczególnie parametry wydajności, które są tylko częściowo w naszej własnej profesjonalnej kontroli..
.
Andres Garcia Lachner Dzięki uprzejmości WE-DESIGNS.ORG, LLC oraz XP & Architecture (za pośrednictwem rekordu architektonicznego)
[patrz też: przenikalność cieplna ścian, płyty warstwowe pruszyński, technobud ]

Powiązane tematy z artykułem: płyty warstwowe pruszyński przenikalność cieplna ścian technobud