Architektura 21szego wieku : Auckland Harbour Bridge Pathway / Copeland Associates Architects

Dzięki uprzejmości Copeland Associates Architects W odnoszących sukcesy miastach na całym świecie, coraz więcej osób opuszcza swoje samochody i wraca do zdrowych i odpornych alternatyw dla pieszych i rowerowych.
W styczniu 2010 r.
Firma Copeland Associates Architects została zamówiona przez Auckland Charite Trust Charitable Trust, aby pracować nad propozycją ścieżki spacerowej i rowerowej połączonej z kultowym mostem w Auckland Harbour Bridge.
Celem tego projektu jest dostarczenie najważniejszego ogniwa w sieci pieszo-rowerowej w Auckland i zachęcenie do ciągłego ulepszania udogodnień pieszych i rowerowych po obu stronach mostu.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Ta propozycja wspólnej ścieżki dla rowerzystów i pieszych pod wspornikową jezdnią południowego dźwigara skrzynkowego ma szereg zalet: Dzięki uprzejmości Copeland Associates Architects – jako połączony obiekt pieszy i rowerowy jest znacznie tańszy niż opcje, które pociągają za sobą dwa oddzielne ścieżki.
– Może być zbudowany na tyle szeroki, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa dla swoich użytkowników.
Numery ruchu są monitorowane przez elektroniczny system zarządzania, aby zapewnić, że ładunki mieszczą się w dopuszczalnych granicach bezpieczeństwa i nie wpływają na przepustowość mostu dla ruchu kołowego.
– Jest fizycznie oddzielony od jezdni, dzięki czemu ruch pieszy nie ma wpływu na pieszych lub rowerzystów, a więc także na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg.
– Nie wymaga zawężenia istniejących pasów ruchu i może łatwo zejść do poziomu terenu na każdym końcu mostu.
– Jest zaprojektowany aerodynamicznie, aby zminimalizować dodatkową odporność na działanie wiatru na istniejącą konstrukcję.
– Jest chroniony przed emisjami drogowymi i pogodą.
Dzięki uprzejmości Copeland Associates Architects – Pathway może rozszerzyć się na głównych pomostach mostu, tworząc platformy obserwacyjne, zapewniając doskonałe widoki na port bez blokowania kierowców.
widoki z mostu.
– Ograniczenie zanieczyszczenia powietrza i emisji dwutlenku węgla z korzyścią dla środowiska.
– Tworzenie znaczących rekreacyjnych i ekonomicznych korzyści dla całej Auckland zgodnie z kultowym mostem Auckland Harbour Bridge.
Dzięki uprzejmości Copeland Associates Architects
[więcej w: castorama białystok, axiom bielsko, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ]

Powiązane tematy z artykułem: axiom bielsko castorama białystok wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła