Architektura i nowoczesne budownictwo – Greenland Zhengzhou Towers / Brininstool, Kerwin, + Lynch

Brininstool, Kerwin i Lynch The Greenland Zhengzhou Towers to niezabudowane wieże zaprojektowane przez Brininstool, Kerwin i Lynch w 2010 roku.
Według opisu architekta, unikalne formy są – zakorzenione w wpływach kulturowych, w których masowość jest możliwa do zidentyfikowania dzięki znalezionym formacjom górskim poza Zhengzhou.
Wyrażenie jest zrównoważone między historycznym symbolizmem a współczesną innowacją..
Mając powierzchnię przekraczającą 6,5 miliona metrów kwadratowych, ten masywny projekt mieszany został zaprojektowany, aby pomieścić różnorodne programy, w tym powierzchnie biurowe i pięciogwiazdkowy hotel butikowy, który zajmuje najwyższe piętra krótszej wieży na południowym miejscu.
BKL był zaangażowany w projektowanie kompleksu we wszystkich skalach, począwszy od rozważań na temat projektu oświetlenia jednostek hotelowych.
Oprócz typowych udogodnień hotelowych oferowanych przez luksusowe hotele (sale balowe, baseny lap, spa, centrum fitness itp.) Kompleks jest zdecydowanie wschodni, z ogrodami medytacyjnymi i tarasami na świeżym powietrzu.
Więcej po przerwie.
Wieża jest wykonana ze zbrojonego betonu i stali z przeszklonym systemem ścian osłonowych.
Dynamiczna rama jest uzupełniona lekką i delikatną skórą, która zmienia się między szkłem niskoemisyjnym, nieprzezroczystym szkłem spandrelowym i metalowymi plecionkami.
Takie podejście, oprócz lekkiego użytkowania półek i paneli fotowoltaicznych skierowanych na południe, jest ogromnym składnikiem proponowanej przez BKL strategii zrównoważonego rozwoju.
Budynek miał polegać głównie na pasywnych strategiach zaprzęgania i osłaniania słońca w celu oszczędzania energii.
Oprócz zajmowania się różnymi proponowanymi typami zajętości, korzysta się również z rozległych widoków Zhengzhou i przechwytywania niezbędnego światła dziennego.
.
Brininstool, Kerwin i Lynch Architekt: Brininstool, Kerwin i Lynch Lokalizacja: Zhengzhou, Chiny Rok budowy: 2010 Zdjęcia: Brininstool, Kerwin i Lynch
[patrz też: technobud, parasole ogrodowe castorama, magnaplast cennik ]

Powiązane tematy z artykułem: magnaplast cennik parasole ogrodowe castorama technobud