Budownictwo i architektura : Richard Meier & Partners Architects otrzymał nagrodę American Architecture Award dla Coffee Plaza

Richard Meier & Partners Architects otrzymał nagrodę American Architecture Award 2011 dla Coffee Plaza w Hamburgu w Niemczech.
American Architectural Awards to jeden z najbardziej prestiżowych programów przyznawania nagród budowlanych w Stanach Zjednoczonych, który honoruje nowe i nowoczesne wzornictwo.
Ten doroczny program jest organizowany przez The Chicago Athenaeum: Muzeum Architektury i Wzornictwa oraz Europejskie Centrum Architektury, Sztuki, Projektowania i Urbanistyki w celu promowania najlepszych nowych architektury i urbanistyki.
The Coffee Plaza w HafenCity w Hamburgu planowane jest jako wyjątkowe centrum międzynarodowego handlu kawą i powiązanych branż.
Projekt obejmuje projekt siedziby jednej z największych firm handlujących kawą na świecie oraz dwóch budynków biurowych z miejscami do wynajęcia, a także publicznego parkingu podziemnego i miejskiego.
Witryna ta jest częścią ambitnego planu Master, który ma na celu przebudowę postindustrialnego portu w Hamburgu jako realnego centrum biznesowego, handlowego i kulturalnego i jest obecnie największym projektem urbanistycznym w Europie.
Więcej po przerwie.
Opracowano szereg innowacyjnych funkcji specjalnie dla wieży.
Nowe systemy mechaniczne i fasady zostały starannie zaprojektowane, aby zminimalizować zużycie energii, zapewniając jednocześnie środowisko pracy z naturalną wentylacją i światłem dziennym; i pionowe szklane żaluzje zostały użyte na elewacjach południowych i zachodnich, które obracają się wraz ze słońcem, zapewniając cień i minimalizując zyski ciepła.
Związek budynków z kontekstem miejskim ma kluczowe znaczenie.
Kompleks i plac stanowią rzeźbiarską granicę z ekspansywnymi otwartymi przestrzeniami, a trzy budynki wznoszą się z podwyższonego placu i wyznaczają blok miejski, nadając temu obszarowi poczucie miejsca i społeczności.
W październiku 2011 r.
The Chicago Atheneaum wraz z Europejskim Centrum Architektury i Urbanistyki zaprezentuje specjalną wystawę wszystkich nagrodzonych budynków podczas corocznego sympozjum Miasto i świat .
w Buenos Aires oraz w związku z 13.
Międzynarodowym Biennale Architektury.
Po zakończeniu sympozjum wystawa obejmie Europę.
[podobne: magnaplast cennik, centrostal łódź, architektura put ]

Powiązane tematy z artykułem: architektura put centrostal łódź magnaplast cennik