Budownictwo i architektura : Utopia Arkitekter proponuje park publiczny w Sztokholmie spowity szkłem

Dzięki uprzejmości Utopia Arkitekter Utopia Arkitekter chce rozpocząć dyskusję w Sztokholmie: jak zarządzać i rozwijać nasze przestrzenie publiczne.
Definicja słowa publiczna , zgodnie ze Słownikiem z Oksfordu, jest czymś – otwartym lub udostępnionym przez wszystkich ludzi z danego obszaru lub kraju.
Jednak w miarę, jak komercjalizm rośnie, Utopia Arkitekter ma problem z naszymi nowymi aplikacjami do wnętrz.
spacje.
Jak krytykuje architekt Rowan Moore w artykule Dlaczego budujemy. Tożsamość, pragnienie i stymulacja stają się rzeczami, które musisz kupić, takimi jak ubrania, posiłki w restauracjach o wyrafinowanej różnorodności i przejażdżki na stoku narciarskim lub w górę Burdż Chalifa.
Problem polega na tym, że nasze wewnętrzne miasta przyjmują bardziej komercyjne wnętrze.
Problem polega na tym, że w naszych centrach miast przyjmujemy bardziej komercyjne, domowe przestrzenie publiczne, takie jak galerie handlowe, kawiarnie lub restauracje,.
nie jest już reprezentowany przez.
wszystkich ludzi z danego obszaru.
po prostu ze względu na ograniczenia ekonomiczne.
W mieście takim jak Sztokholm, gdzie ciemność i temperatury poniżej 10 stopni przez 6 miesięcy w ciągu roku dominują, granice gospodarcze ustanowione wokół zamkniętych przestrzeni publicznych oznaczają mniejsze możliwości towarzyskie poza domem.
Propozycja Utopii Arkitekter w odpowiedzi na tę zagadkę.
Kryty park.
+ 14 Dzięki uprzejmości Utopia Arkitekter Sztokholm ma już plan na rozwój jako grön promenadstad z grubsza przetłumaczone, zielone miasto dla pieszych.
Stolica dla wszystkich.
Utopia Arkitekter postrzega to jako wskaźnik, że miasto szuka więcej sposobów zaangażowania opinii publicznej w niekomercyjny sposób.
Ich proponowany kryty park miał mieć 23 metry wysokości i sięgałby wysokości okapu otaczających budynków, rozciąga się na powierzchni 1500 metrów kwadratowych.
Byłaby wspierana przez smukłą konstrukcję drewnianą i platerowana szklanymi sklepieniami, aby osiągnąć maksymalną przejrzystość i zachować relację z otoczeniem zewnętrznym.
To, wraz z dużymi korytarzami i wejściami budynku, powiązanymi z istniejącymi ścieżkami, byłoby głównymi metodami integracji, zważywszy, że sama forma budynku – 6 organicznych krypty morfingowych – ma niewielką zgodność z istniejącą architekturą w tym obszarze.
Dzięki uprzejmości Utopia Arkitekter Wybrana przez nich strona, Sankt Eriksplan, jest niewielkim miejscem, które pomimo pokrycia trawą nie jest bardzo aktywną przestrzenią publiczną, prawdopodobnie ze względu na wysoki krawężnik otaczający trawnik.
Jednak ma duży potencjał, będąc w gęsto zaludnionym obszarze, po drugiej stronie ulicy od podziemnej stacji metra, a także przystanku autobusowego.
Na jego wschodniej stronie znajduje się istniejący park, Vasaparken, który przyciąga obecnie mieszkańców, zwłaszcza rodziny.
Z teatru, galerii, muzeów i restauracji można w 5 minut dojść do miejscowości Sankt Eriksplan.
W okolicy znajduje się także wiele atrakcji kulturalnych.
Utopia Arkitekter ma nadzieję, że przejrzystość ich proponowanego budynku sprawi, że będzie to bardziej zachęcająca przestrzeń dla przechodniów niż istniejące działania miejskie, które mogą być schowane w odrestaurowanych magazynach lub ukrytych kawiarniach.
Dzięki uprzejmości Utopia Arkitekter Konstrukcja ze szklanym sklepieniem będzie również inteligentna klimatycznie ,.
z wysoce energooszczędnymi systemami ogrzewania i chłodzenia.
To, w jaki sposób materiały są trwałe, nie jest określone, chociaż wspomina się o odporności i możliwości recyklingu.
Utopia Arkitekter przedstawia możliwość ponownego wykorzystania nadmiaru ciepła emitowanego ze stacji metra i garażu pod Sankt Eriksplan w celu ogrzania parku w chłodniejszych miesiącach, ponownie z niewielkimi szczegółami.
Takie użycie słów buzz bez podania szczegółów może dotyczyć, jednak fakt, że firma współpracuje ze Szwedzką Federacją Wykonawców Szkła i Szwedzką Radą Budownictwa Drewna, ekspertami w swoich dziedzinach, może w jakiś sposób rozwiązać ten problem.
.
Dzięki ogrodom Utopia Arkitekter ogrody wewnętrzne okazały się bardzo udanymi miejscami publicznymi, takimi jak Gardens by the Bay w Singapurze, choć rzadko są one osiągane w sposób wolny od handlu.
Zaproponowany przez Sankt Eriksplan park kryty zbudowany jest na zasadzie, że jest niekomercyjny i otwarty dla wszystkich, ale Utopia Arkitekter ma także plany dla przedsiębiorstw społecznych .
które mogłyby pokryć koszty bieżącego zarządzania, takie jak wynajęcie pomieszczeń dla teatru, sztuki, kino plenerowe, występy muzyczne lub cokolwiek innego, co wymyślą ludzie.
Ich celem jest rozpoczęcie rozmowy wokół kompleksowych przestrzeni publicznych, a proponowane przez nich rozwiązanie to elegancka, ale przyjazna przestrzeń, niewielka, ale odważna, nowoczesna, ale niewątpliwie nordycka, jest wciągającym wprowadzeniem do tej ważnej dyskusji.
Dzięki uprzejmości Utopia Arkitekter Propozycja, budynek Utopia Arkitekter jest ekscytująca i, jeśli zrealizowana, z pewnością może stać się ikoną
[podobne: magnaplast cennik, technobud, put architektura ]

Powiązane tematy z artykułem: magnaplast cennik put architektura technobud