Budownictwo i architektura : W toku: Four Freedoms Park / Louis Kahn

Via Bloomberg We wrześniu zeszłego roku dzieliliśmy się wiadomością o parku pamięci Louisa Kahna dla najbardziej na południe wysuniętego wierzchołka wyspy Roosevelta.
Kahn zaprojektował park w latach 70., ale po jego nagłej śmierci, plan został zapomniany do 1992 roku, kiedy MoMA zaprezentował program na wystawie.
Po zapoznaniu się z przemyślanymi i atrakcyjnymi architektonicznie pomysłami Kahna w celu upamiętnienia przemówienia FDR i jego Czterech Wolności, społeczeństwo szybko opowiedziała się za jego zakończeniem.
Jak informowaliśmy wcześniej, na końcu osiowego trójkąta Kahna wyłożonego drzewami, Garden ., pokoju o powierzchni 72 m zawierać będą fragmenty tekstu przemówienia prezydenta Roosevelta o czterech wolnościach.
Ten pokój, mieszczący się na wysokości 12 stóp, granitowych kolumn, przeznaczony jest do kontemplacji i pamiętania, ponieważ stoicka paleta materiałów Kahna, czysta formalna postawa i wymuszona perspektywa panoramy stworzą, jak sobie wyobrażamy, cichą i spokojną atmosferę.
Z prostymi gestami Kahna, memoriał zachowa czas w historii Ameryki, gdzie przywódcy FDR zainspirowali nadzieję przetrwania Wielkiego Kryzysu i drugiej wojny światowej.
Cieszymy się, że pomnik zostanie ukończony, a my będziemy na bieżąco informować Cię o postępach.
Świetna próbka zdjęć i renderingów budowlanych po przerwie.
.
2011 FDR Four Freedoms Park, LLC.
Michelle Young via Untapped New York Via Bloomberg
[podobne: architektura put, waga pręta zbrojeniowego, axiom bielsko ]

Powiązane tematy z artykułem: architektura put axiom bielsko waga pręta zbrojeniowego