Budownictwo wczoraj i dzis : Cassie Campbell Community Centre / Perkins + Will

Lisa Logan Architectural Photography Architect: Perkins + Will Lokalizacja: Brampton, Ontario Obszar projektu: 165 000 sqf Rok projektu: 2008 Zdjęcia: Lisa Logan Fotografia architektury + 19 Długa drewniana krata zapewnia przestrzeń między programami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz artykułuje powiązanie piesze pomiędzy dwa główne wejścia jako południowa i zachodnia strona budynku.
Wewnątrz budynku publiczny obieg został zaprojektowany jako seria nieformalnych poczekalni dla widzów, w których można oglądać jednocześnie mnóstwo zajęć rekreacyjnych i sportowych.
.
Lisa Logan Fotografia architektoniczna Miasto Brampton poszukiwało architektury, która byłaby odważna, nowoczesna i jednocześnie pasowałaby do otoczenia mieszkalnego i zapewniała ciepłą i zachęcającą atmosferę.
W regionie Fletcher s Meadow w Brampton mieszka wielu nowych Kanadyjczyków.
Obszar ten reprezentuje wiele kultur, tworząc społeczność o wielkiej różnorodności etnicznej.
W rezultacie klient i architekci odczuli potrzebę opracowania języka architektonicznego, który był wyjątkowo kanadyjski i który stanowiłby przykład obywatelskiej obecności tej powstającej społeczności.
Ciężkie drewno, okładzina z drewna kompozytowego i naturalny wapień Wiarton są wykorzystywane do tworzenia architektury o regionalnej materialności i charakterze.
.
Lisa Logan Fotografia architektoniczna Ciepło drewna Elementy drewniane i hierarchia ich montażu są wykorzystywane do dostosowania skali ludzkiej do bardzo dużego budynku, w szczególności przy trzech głównych pozycjach i przy pergoli z drewna, która tworzy aktywny front budynku.
Sąd.
Drewno zostało wybrane ze względu na jego naturalną trwałość.
Drewno to lokalnie pozyskiwany produkt o niskich kosztach energii, który jest z natury odnawialny.
Podczas gdy zewnętrzne elementy drewniane wymagają ciągłej konserwacji, stanowią one bardzo trwałe i trwałe rozwiązanie, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane.
.
Lisa Logan Fotografia architektoniczna W środowisku basenowym zdecydowanie preferowanym rozwiązaniem jest konstrukcja drewniana, która nie wymaga praktycznie żadnej konserwacji i będzie odporna na korozyjne środowisko w nieskończoność.
W takim środowisku nawet najdokładniej wyszczególnione i powlekane elementy stalowe zaczną wymagać długotrwałej pracy naprawczej w niekończącej się walce z korozją.
W tym kontekście drewno zapewnia doskonałe koszty cyklu życia.
.
Lisa Logan Fotografia architektury
[więcej w: płyty warstwowe pruszyński, sprzęgło tarczowe, axiom bielsko ]

Powiązane tematy z artykułem: axiom bielsko płyty warstwowe pruszyński sprzęgło tarczowe