Magazyn architektoniczny : Jak drukarka 3D zmieniła moje życie

Cortesía de Héctor Llano | Drukowanie 3D Teamstudio jest na miejscu.
Każdego dnia widzimy artykuły, które pokazują nam najnowsze osiągnięcia przy użyciu drukarek 3D.
Od mostów drukowanych całkowicie w 3D do replik 3D zaginionej architektury lub do czegoś głupiego maszyn, które drukują pizze.
Jesteśmy zafascynowani i pod wrażeniem wszystkiego, co mogą zrobić, ale wciąż uważamy je za coś, co nie ma zastosowania w prawdziwym życiu.
W dziedzinie architektury uważamy to za kolejną rewolucję, która pozwoli nam zaoszczędzić czas poświęcony na modelowanie, ale …
dlaczego ograniczać go do tego.
Świat druku 3D fascynuje mnie od dawna.
Zastosowania drukowania 3D mają tylko jeden limit: wyobraźnię osoby stojącej za drukarką.
I choć do tej pory był to świat ograniczony do super fanów lub osób dysponujących zasobami, rok 2017 będzie rokiem, w którym drukarki 3D docierają do użytkowników domowych, a nie tylko profesjonalistów.
Kiedy zacząłem bawić się drukarkami 3D, moim celem było umożliwienie zrobić wiele modeli w bardzo krótkim czasie, co pozwoliłoby mi wypróbować różne opcje dla tego samego projektu.
Modelowanie 3D na komputerze, tak potężnym, jak to jest, nie zastępuje fizycznego modelu, więc zdecydowałem się na zanurzenie (w świat druku 3D).
Nie wiedziałem, że po kilku tygodniach moje spojrzenie na sprawy zmieni się bardzo drastycznie.
Modulor, 1948.
Le Corbusier.
Image via Arqhys Jako architekci nauczyliśmy się rozumieć i stosować skalę jako element projektu.
Mówimy o ludzkiej skali, takiej, jaką Le Corbusier zdefiniował tak znakomicie, czego nauczyliśmy się przez Francisa DK Chinga lub Neuferta, lub skali miasta zdefiniowanej przez Aldo Rossiego.
Druk 3D daje architektowi trzecią skalę, nieistotną skalę, tak małą, że prawdopodobnie nigdy nie miało to dla nas znaczenia.
W końcu, co to jest 0,1 milimetra w świecie metrów i kilometrów.
W druku 3D 0,1 mm to świat różnicy.
0,1 mm to różnica między szybkim drukiem a jakością druku, jest to różnica pomiędzy w pełni funkcjonalnym kawałkiem lub 16 godzinami zmarnowanymi.
Dzięki obiektom o wielkości 0,1 mm z codziennego życia nabierają nowego znaczenia, zaczynając rozumieć wzajemnie powiązane relacje tych elementów z punktu widzenia, takie jak ergonomia lub cechy szczególne każdego użytkownika.
Architekt wie, jak umieścić poręcz, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad idealnym kształtem tej poręczy, aby użytkownicy mogli ją uchwycić w wygodny i naturalny sposób.
Jaki jest idealny kształt przełącznika.
A co powiesz na lampę.
Spaghetti 3D.
Obraz.
wolf555hound Drukarka 3D uczy nas projektowania części, które upraszczają codzienne zadania.
Dlaczego nie wykorzystać tego w naszej pracy jako architekta.
Dlaczego nie sparametryzować projektu, aby był zgodny z szeroką gamą użytkowników.
Dlaczego nie pójść o krok dalej i nie pomyśleć o tym, jak zamierzasz użyć mebla w przestrzeni, a nie tylko samej przestrzeni.
Myślę, że wszyscy architekci powinni mieć dostęp do drukarki 3D.
Lekcje, które może nam dać w ciągu pierwszych kilku lat naszej kariery, mogą radykalnie zmienić nasze przyszłe umiejętności jako architektów.
Dla już założonych architektów, drukarka 3D może ustąpić nowym metodom, które do tej pory były nie do pomyślenia.
Dodaj niski koszt, który warto wypróbować, a jeśli to nie zadziała, zawsze będziesz miał maszynę, która pozwala znacznie szybciej tworzyć modele.
[podobne: sprzęgło tarczowe, przenikalność cieplna ścian, klej do styropianu grafitowego ]

Powiązane tematy z artykułem: klej do styropianu grafitowego przenikalność cieplna ścian sprzęgło tarczowe