Nowoczesna architektura : Architektura Googie: Futuryzm przez modernizm

Don Barrett U szczytu epoki nowożytnej połączenie kultury samochodowej i Ery Kosmicznej stworzyło jaskrawą i przyozdobioną architekturę Googie.
Sygnatury w stylu Googie leżą w szerokich łukach i twardych kątach, w dachach wspornikowych i odważnych kolorach, a także najbardziej względnym hołdem dla Ery Kosmicznej, gwiazdy.
Pierwszym stylem Googie i jego imiennikiem była kawiarnia zaprojektowana przez architekta Johna Lautnera pod nazwą.
Googies ..
Dzięki swojemu miejscu na Sunset Boulevard w Los Angeles nowy styl przyciągnął wzrok wielu przechodniów, którzy zaczęli kojarzyć ten styl ze splendorem Hollywood.
Rozprzestrzenianie się tego ruchu z południowej Kalifornii przebiegało na północ i południe wzdłuż brzegu, by stać się symbolem futuryzmu zachodniego wybrzeża.
Główne ustawienia stylu Googie kryły się w korzeniach jego założenia.
Kawiarnie, stacje benzynowe i restauracje typu fast food wykorzystywały tę architekturę tak samo jak kampanię marketingową i wsparcie strukturalne.
Budynek w stylu Googie był symbolem działalności, która z czasem przynosiła ruch i uwagę.
McDonalds z lat 50.
i 60.
XX wieku przyjął słynny styl Googie.
Obaj pasują ręka w rękę.
Łuki sygnaturowe można uznać za oba domy, a szybko rozwijająca się firma potrzebowała symbolu czasów i tutaj została znaleziona.
Scena krążownika zakończonego skrzydłami zaparkowanego przed McDonaldsem z lat 50.
nadal jest silna jako ikona epoki.
Zdjęcie: http://www.flickr.com/photos/markvanslyke/.
Używany na licencji Creative Commons Las Vegas z lat 50.
można uznać za jeden z pierwszych eksperymentów na dużą skalę w architekturze Googie.
Famously the.
Las Vegas.
znak ucieleśnia futurystyczny styl.
Dzięki charakterystyce gwiazdy i odważnym kolorom jako głównej cechy, znak ten posłużyłby jako prosta mapa dla architektów Googie.
Styl Googie idealnie pasuje do postaci Las Vegas.
Obydwie dotyczyły zarówno karłowatości, jak i zdumiewającego widza, iw większości przypadków obaj się udało.
Jasne światła paska wydawały się inne światowe, więc co jest lepszym sposobem na przekazanie i dalsze odczucie niż z oznakowaniem i architekturą przypominającą Jetsonów.
Grube płyty wspornikowe zdawały się przeciwstawiać się grawitacji, podczas gdy estetyczne łuki większe niż życie i kąty sprawiały, że widz patrzył z podziwem.
Ta dziwna, lśniąca oaza na pustyni pogłębiła swój wizerunek równie dziwnym stylem.
.
Mary Anne Enriquez W swojej rozległej północy styl Googie znalazł dom w Seattle, gdzie został w znacznej mierze przyjęty i wyprodukował prawdopodobnie najbardziej znaną ikonę miasta – Kosmiczną Igłę.
Pod względem podobieństwa do latającego spodka i szerokich, szerokich geometrycznych gestów, Kosmiczna Igła ucieleśniała inną światową esencję ruchu.
Dziwne pojęcie o statku kosmicznym.
unoszenie się nad kwitnącym miastem byłoby możliwe, wiarygodne, a nawet estetyczne, stając się częścią fikcyjnej siły, która wzbudzała respekt na miejscu.
Cud architektury Googiego leżał w nieznanym i choć architektura ta została zdyskredytowana jako frywolna, trywialna i ogólnie nieważna, ukształtowała architekturę epoki.
Zdjęcie: Michael Koukoullis Źródła: Time, Los Angeles Zdjęcia: Don Barrett, Mary Anne Enriquez, Michael Koukoullis, Rex Bennet, Allen, Alberto Gonzales, użytkownik Flick: CoffeeInSpace.
Rex Bennett
[więcej w: architektura put, wok ze stali węglowej, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ]

Powiązane tematy z artykułem: architektura put wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła wok ze stali węglowej